Гормональні зміни, що відбуваються в організмі жінки в період менопаузи призводять до дискомфорту, а звичка терпіти фізичний дискомфорт, що притаманна багатьом жінкам, змушує відмовляти собі у нових можливостях, яскравих враженнях та терпіти неприємні симптоми.
Умовно їх можна розділити на ПОМІТНІ та НЕПОМІТНІ симптоми.
До ПОМІТНИХ СИМПТОМІВ КЛІМАКСУ відносяться:
До НЕПОМІТНИХ СИМПТОМІВ КЛІМАКСУ, але, можливо, більш небезпечних:
зменшення щільності кісток та перебудова їх структури, що призводить до остеопорозу, який є причиною ламкості та поганого зростання кісток. Найбільш небезпечний – перелом шийки стегна у зрілому віці.
Ступінь тяжкості симптомів у кожної жінки індивідуальний на кожному етапі клімаксу.
На щастя, сучасні жінки можуть дозволити собі не марнувати час на клімакс та насолоджуватися життям.
Для жінок з помітними,
вираженими симптомами клімаксу
Лайфемін®
НЕГОРМОНАЛЬНИЙ комплекс РОСЛИННИХ ЕКСТРАКТІВ, який сприяє
зменшенню симптомів менопаузи та допомагає підтримувати рівень естрогенів1.
Для жінок з непомітними,
помірними симптомами клімаксу
Лайфемін® ОСТЕО
НЕГОРМОНАЛЬНИЙ комплекс РОСЛИННИХ ЕКСТРАКТІВ, КАЛЬЦІЮ та ВІТАМІНУ D3
для зменшення виникнення ризикуостеопорозу на фоні менопаузи.
Екстракт хмелю
120 мг – (mg)
Екстракт кореня дикого
ямсу – 70 мг (mg)
Екстракт кореня пуерарії
лопатевої – 50 мг (mg)
Екстракт кореня дудника
китайського – 50 мг (mg)
Екстракт кореневища
циміцифуги – 30 мг (mg)
Перлинний порошок –
60 мг (mg)
Карбонат кальцію – 1000 мг (mg),
(що відповідає 400 мг (mg) кальцію)
Вітамін Д3 (холекальциферол) – 300 МО (7,5 мкг (µg))
Екстракт кореня дудника китайського – 25 мг (mg)
Екстракт кореня дикого ямсу – 35 мг (mg)
Фізіологічний клімакс - природний процес поступового згасання функції репродуктивних органів, який настає в 45-55 років. Але, оскільки цей період пов'язаний з серйозною гормональною перебудовою, він так чи інакше відбивається на самопочутті жінки. Час настання клімактеричного періоду і стан жінки в цей період багато в чому залежить від способу життя і стану здоров'я, особливо статевого. Впливають на перебіг клімаксу і спадкові фактори: у матері та доньки майже завжди схожі симптоми. Клімактеричний період умовно об'єднує такі етапи, як: пременопауза, перименопауза, менопауза і постменопауза. У цей період часто виявляються симптоми клімаксу: припливи і підвищене потовиділення, часті зміни настрою і підвищена дратівливість, порушення сну і нервозність, сухість інтимної зони і зниження лібідо.
Період менопаузального переходу (пременопауза) починається у віці 40–45 років і закінчується з настанням менопаузи. На фоні порушень менструального циклу можуть з’являтися симптоми дефіциту естрогенів.
Менопауза - це остання самостійна менструація в житті жінки. Медичне визначення менопаузи настає через 12 місяців після останньої менструації. Середній вік природної менопаузи в Україні – 48,7 років.
Перименопауза включає період менопаузального переходу та 12 місяців після останньої самостійної менструації.
Постменопауза - період, який триває протягом усього життя жінки після настання менопаузи. Період характерний для розвитку постменопаузальних захворювань, в тому числі остеопорозу.
В основному гормональна перебудова при клімаксі зачіпає такі системи організму:
репродуктивну - в першу чергу, так як саме поступове згасання функції яєчників - причина «великих змін». Через це може відчуватися зниження лібідо, сухість слизової статевих органів і дискомфорт при статевому акті;
серцево-судинну - це проявляється припливами, відчуттям жару;
опорно-рухову - втрата м'язової маси, витончення кісток;
нервова - депресія, безсоння, дратівливість;
видільна - почастішання сечовипускання або нетримання сечі.
При яскраво виражених нестерпних симптомах клімаксу може застосовуватися замісна гормональна терапія, проте вона має ряд протипоказань. У разі неможливості її застосування у звичайних випадках призначають фітогормональні засоби, що містять рослинні аналоги естрогенів.
В складі Лайфемін® зібрано екстракти лікарських рослин, які містять фітоестрогени. Вони діють не так швидко, як замісна гормональна терапія, але і не мають таких побічних ефектів, а протипоказань до них набагато менше.
Частота і інтенсивність припливів залежить і від амплітуди гормональних коливань, і від стану здоров'я. Тому кожна жінка переживає клімакс по-різному: одні відчувають всього кілька припливів на добу, інших же вони можуть мучити десятки разів на день. Полегшити цей стан допомагають препарати, що містять естрогени або фітоестрогени - кожній пацієнтці їх підбирає гінеколог-ендокринолог.
Дефіцит естрогенів - основний фактор виникнення припливів. Але крім нього, існують ще й непрямі фактори, здатні посилити їх інтенсивність. До них відносяться: коливання рівня цукру в крові, висока температура повітря або різкий температурний перепад, гостра їжа, зловживання кофеїном, закрепи, зневоднення, стресові ситуації; гіподинамія.
1 В.І. Пирогова, С.О. Шурпяк, А.Г. Місюра «Корекція якості життя жінок перименопаузального періоду», Здоров’я жінки №10(56)/2010.
6 Рекомендації щодо способу життя та харчування жінок із клімактеричним синдромом | Журнал "Фармацевт Практик", 08/08/2018.
Tobie de Villiers, T.F. Tatarchuk. National consensus on the management of patients in menopause.
Реклама дієтичної добавки «Лайфемін®»/ «LIFEMIN®», капсули №30 та «ЛАЙФЕМІН® ОСТЕО» / «LIFEMIN® OSTEO» капсули №60. Не є лікарським засобом. Не є замінником повноцінного раціону харчування. Має протипоказання. Перед застосуванням необхідно ознайомитися з текстом етикетування на упаковці та листку-вкладиші всередині. Не застосовувати при індивідуальній непереносимості до будь-якого з компонентів (алергічні реакції). Продукт не призначений для самостійної діагностики чи лікування. Зберігати у місцях, недоступних для дітей. Висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи від 31.08.2018 року №602-123-20-2/37432. Виробник: ТОВ «ПРОФАРМА ПЛАНТ», просп. Перемоги, буд. 91, м. Київ, Україна, 03115. ТУ У 10.8-34414427-014:2017