Блог про симптоми жіночого клімаксу

Чи справді клімакс «помолодшав»?

Чи справді клімакс «помолодшав»?

На сьогоднішній день вже незабаром після сорокаріччя кожна друга жінка починає відчувати «перші дзвіночки», пов'язані з клімаксом. Безсоння, головний біль, сухість слизової статевих органів, припливи до голови - все це починає даватися взнаки. Чому клімакс почав наступати у жінок раніше?

У нормі настання клімаксу визначається в основному генетичною схильністю: у матері й доньки час настання приблизно одне і теж з похибкою в 1-2 роки. Однак тривалі стреси, хвороби репродуктивних органів, ускладнення після пологів, застійні явища в малому тазу і шкідливі звички можуть наблизити настання клімаксу. З першими симптомами може зіткнутися кожна друга жінка після 40 років.

Несприятливо на жіноче здоров'я впливає і нехтування контрацепцією, через що інтимне життя стає для жінки джерелом додаткового стресу, а не радості та задоволення. Про це теж варто пам'ятати і не соромитися обговорювати ці питання і з партнером, і з гінекологом.

Пременопауза - перший період клімаксу

У цей період яєчники ще не припиняють свою роботу повністю, але інтервал між менструаціями поступово розтягується. Збої циклу, а також сухість волосся і ламкість нігтів – характерні симптоми пременопаузи. Нерідко також відбувається набір ваги – при згасанні функції яєчників організм «у відповідь» намагається запасати більше жирових клітин, які продукують естрогени. Тому, якщо жінка різко почала набирати вагу без видимих ​​на те причин – необхідно терміново звертатися до гінеколога-ендокринолога, щоб не допустити ожиріння, яке в літньому віці особливо згубно впливає на здоров'я.

При регулярних порушеннях менструального циклу після 40 років (а іноді пременопауза може наступити і раніше) потрібно відразу здати аналізи для з'ясування ситуації. В першу чергу - на фолікулостимулюючий гормон і Антимюллерів гормон. На підставі результатів аналізів лікаря вже буде зрозуміло, як пом'якшити перебіг клімаксу і захистити пацієнтку від його неприємних наслідків. Це може бути гормонозаместительная терапія або, якщо вона не обов'язкова, лікар призначає симптоматичну терапію: прийом фітоестрогенів, ЛФК, спеціальна дієта, антистресові практики.

У будь-якому випадку варто пам'ятати, що ваше здоров'я - у ваших руках, і клімакс - не вирок, а лише новий період у вашому житті!


Клімакс та менопауза: в чому різниця?

Клімакс та менопауза: в чому різниця?

Ці два поняття часто плутають. І клімакс, і менопауза пов'язані з тим періодом у житті жінки, коли її репродуктивна функція починає сповільнювати хід і зрештою зупиняється. Ця зупинка і називається менопаузою - її відмічають через рік після останньої менструації. Клімаксом ж називають більш загальне поняття - весь період поступового згасання діяльності яєчників, починаючи від перших фізіологічних збоїв менструального циклу до повної його зупинки. Цей період ділиться на три стадії.


Чи буває восени полегшення припливів?

Чи буває восени полегшення припливів?

Існує думка, що найскладніша пора для жінок в клімаксі - це літо: спекотне і посушливе або, навпаки, вологе і задушливе. Висока температура і задуха дійсно можуть посилювати стан під час припливів спека, жінка потіє сильніше і відчуває себе гірше. Тому багато дам елегантного віку з нетерпінням чекають осені в надії на те, що їм стане краще.

Звичайно, деякі підстави так вважати є - при...


Чим корисний: Хміль, Дикий Ямс, Пуерарія лопастна, Циміцифуга, Дудник китайський, Перлинний порошок

Чим корисний: Хміль, Дикий Ямс, Пуерарія лопастна, Циміцифуга, Дудник китайський, Перлинний порошок

Хміль

Хміль поширений майже скрізь у помірному кліматичному поясі та вже багато віків відомий як джерело фітоестрогенів, необхідних для боротьби з гормональним дисбалансом. Зокрема, шишки хмелю ефективні проти симптомів клімаксу та порушення менструального циклу. Екстракт хмелю містить лайфенол – фітоестроген, застосування якого сприяє усуненню неприємних симптомів, особливо припливів та підвищеної пітливості.

Лайфемін містить стандартизований екстракт хмелю, кількість лайфенолу в якому вимірено та науково...


Клімакс? Спокій - тільки спокій або Підкажемо, як позбутися від неприємних симптомів клімаксу

Клімакс? Спокій - тільки спокій або Підкажемо, як позбутися від неприємних симптомів клімаксу

Клімакс (монопауза) – це один з періодів життя жінки, для якого характерно зниження вироблення естрогену і» відключення " дітородної функції. Це природний процес і не є захворюванням.

Припливи і відливи – чому різна інтенсивність

У кожної жінки цей особливий період проходить по-різному. Для когось він проходить практично непомітно, лише повна відсутність менструації свідчить про настання менопаузи. А ось у інших період клімаксу може супроводжуватися неприємними фізичними симптомами, які можуть провокувати і емоційний дискомфорт...


Як і в скільки років починається клімакс

Як і в скільки років починається клімакс

Говорячи про клімакс, мають на увазі фізіологічні зміни в організмі жінки, пов'язані зі зменшенням вироблення гормону естрогену. В певний період її життя функції яєчників починають згасати, тому що підходить до завершення відведений природою кількість фолікулів в них. Тому знижується, а потім і зовсім припиняється вироблення жіночих гормонів, а значить, більше не відбувається щомісячна овуляція. У зв'язку з цим втрачається здатність до зачаття і...


Приливи під час клімаксу

Приливи під час клімаксу

Менопауза-один з етапів в житті жінки, який характеризується зниженням вироблення гормону естрогену. Сам по собі він не є захворюванням, але супроводжується низкою неприємних фізичних, а також емоційних проявів.

Одним з показників настання менопаузи є так звані припливи. Вони істотно ускладнюють стан жінки в цей і без того непростий час. Варто дізнатися більше про природу цього явища, щоб знайти можливість переносити його з найменшим...


Головна біль при клімаксі - треба прийняти міри

Головна біль при клімаксі - треба прийняти міри

Клімакс – не найприємніший з періодів в житті жінки. Надихає, звичайно, те, що цей період тимчасовий і неприємні симптоми, пов'язані з періодом менопаузи, будуть ставати менш інтенсивними.

Головний біль при клімаксі – це один з можливих симптомів. Як допомогти собі впоратися з неприємними симптомами, припливами спека, що переходять в озноб, підвищене потовиділення і головний біль – в тексті.

Чи завжди головний біль-супутниця клімаксу...


Невже це клімакс? Перші ознаки

Невже це клімакс? Перші ознаки

Щоб зрозуміти, що у жінки почався клімакс, Треба знати основні ознаки і симптоми цієї вікової зміни.

Що таке клімакс і коли починається?

Клімакс (менопауза) - це період в житті жінки, який характеризується зниженням вироблення естрогену і «виключенням» дітородної функції. Цей процес природний і не є захворюванням. Така нестача може бути не тільки віковою. Хоча, за статистикою, початок клімаксу пов'язано саме з віком жінки і...