Лайфемін - препарат при клімаксі
Фізіологічний клімакс - природній процес поступового згасання функції репродуктивних органів, який настає в 45-55 років. Але, оскільки цей період пов'язаний з серйозною гормональною перебудовою, він так чи інакше відбивається на самопочутті жінки. Ступінь тяжкості симптомів клімаксу у кожної пацієнтки індивідуальний. Час настання клімактеричного періоду і стан під час нього багато в чому залежить від способу життя і стану здоров'я, особливо репродуктивного. Впливають на перебіг клімаксу і спадкові фактори: у матері та доньки майже завжди схожі симптоми.
В основному гормональна перебудова при клімаксі зачіпає такі системи організму:
- репродуктивну - в першу чергу, так як саме поступове згасання функції яєчників - причина «великих змін»; через це може відчуватися зниження лібідо, сухість слизової статевих органів і дискомфорт при статевому акті;
- серцево-судинну - це виражається приливами, відчуттям жару;
- опорно-рухову - втрата м'язової маси, витончення кісток;
- нервова - депресія, безсоння, дратівливість;
- видільна - прискорене сечовипускання або нетримання.
При яскраво виражених неприємних симптомах клімаксу застосовується замісна гормональна терапія, проте вона має ряд протипоказань. У разі неможливості її застосування у звичайних випадках призначають фітогормональної препарати, що містять рослинні аналоги естрогенів. Таким препаратом і є Лайфемін. В його складі зібрано екстракти лікарських рослин, які містять фітоестрогени. Вони діють не так швидко, як ЗГТ, але і не мають побічних ефектів, а протипоказань до них набагато менше.
Засіб від припливів жару при клімаксі
Раптові припливи жару пов'язані з реакцією деяких нейрональних систем, чутливих до рівня естрогенів; їх зниження «розбалансує» роботу судин і нервової системи. Як наслідок - дратівливість, припливи до голови, серцебиття, безсоння. Частота і інтенсивність приливів залежить і від амплітуди гормональних коливань, і від стану здоров'я. Тому кожна жінка переживає клімакс по-різному: одні відчувають всього кілька припливів на добу, інших же вони можуть мучити десятки разів на дню. Полегшити цей стан допомагають препарати, що містять естрогени або фітоестрогени - кожній пацієнтці їх підбирає гінеколог-ендокринолог.
Як полегшити припливи при менопаузі?
Дефіцит естрогенів - основний фактор виникнення припливів. Але крім нього, існують ще й непрямі фактори, здатні посилити їх інтенсивність. До них відносяться:
- коливання рівня цукру в крові;
- висока температура повітря або різкий температурний перепад;
- гостра їжа з «гарячими» спеціями;
- зловживання кофеїном;
- запори;
- зневоднення;
- стресові ситуації;
- гіподинамія.
Таким чином, полегшити припливи допоможе зміна деяких звичок у харчуванні та способі життя:
- обмежити прості вуглеводи (солодощі, смажену картоплю, фастфуд) - це знизить амплітуду коливань рівня цукру в крові;
- у спеку носити з собою віяло і термальну воду, а восени і взимку - одягатися по погоді;
- уникати гострих, перчених страв;
- відмовитися від кави або пити виключно вранці не більше 1 чашки в день;
- пити не менше 2 літрів води на добу;
- підвищити стресостійкість;
- збільшити фізичну активність - навіть піші прогулянки по 30-40 хвилин в день будуть корисними.
І пам'ятайте: клімакс - не хвороба! Уважне і дбайливе ставлення до себе допоможе пережити «пору великих змін» благополучно.